Premiéra 23. 9. 2012
Miloš Janoušek – Viki Janoušková

Déjà vu

groteskná feéria pre dvoch hercov a kúzla

Hrajú: Jana Lieskovská, Pavol Plevčík a Adriana Geričová/Juliana Hamranová.

Najbližšie hráme:

Pozri program na budúci mesiac.

Humorne-krehké podobenstvo o tom, čo pre človeka znamená láska a na základe čoho môže človek omladnúť.

Fantaskné postavy výnimočnej Maaty a Arfa kreslia ich hereckí predstavitelia Jana Lieskovská a Paľo Plevčík ako krehko-smiešnych ľudí-neľudí. Utrpeli šok z toho, že aj výnimočné danosti vedia privodiť „negatívne javy“, schopnosti sa v nich zablokovali, Maaty a Arf nemôžu žiť ako do teraz. Jediné, čo im zostalo, je ich vzťah.

Je to závod o to, čo príde skôr – vyrovnajú sa s vinou, nájdu sami seba alebo stratia trpezlivosť s tým druhým a opustia sa. Je to závod o ČAS… a o PREDSTAVY o živote…

Inscenácia Déjà vu vznikla na základe poviedkovej tvorby Miloša Janouška, ktorý je známy najmä ako pesničkár, no je to aj vtipno-krehký básnik a autor próz na pomedzí patafyziky a fantastiky, ktorý však aj v tejto tvorbe nezaprie aktuálnosť pesničkára.

Autorka hry a dramaturgička Viki Janoušková si povyberala poviedky, zdramatizovala ich a vytvorila celostný príbeh akejsi grotesknej feérie „pre dve postavy a kúzla“.

Inscenácia Déjà vu v réžii Róberta Horňáka kreuje svet krehko-smiešnej až grotesknej feérie o strachu z výnimočnosti, destilovaní času, zhmotňovaní predstáv a mnohom inom…

Autori: Miloš JanoušekViki Janoušková
Hrajú:
Jana Lieskovská, Pavol Plevčík a Adriana Geričová/Juliana Hamranová
Dramaturgia: Viki Janoušková
Scéna a kostýmy: Jakub Branický
Hudba: Matej Haas
Hudobno-výtvarné objekty: Zoli Boráros, Braňo Riečičiar, Matúš Roman
Efekty: Adriana Geričová
Produkcia: Matej Chudic
Réžia: Róbert Horňák

Premiéra: 23.9. 2012
Reprízy inscenácie boli podporené Ministerstvom kultúry SR
Hosťovanie na Medzinárodnom divadelnom festivale Apostrof v Prahe podporil Bratislavský samosprávny kraj.

Dĺžka predstavenia: 75 minút, bez prestávky.

Trailer: "Déjà vu" na Youtube

„Upútala ma komunikatívnosť inscenácie, ktorá vychádzala z komunikatívnosti tímu. Takéto herectvo môže vzniknúť len v prostredí dôvery... Je nesporné, že vznikol archetypálny text, ktorý bude mať hodnotu aj o dvadsať rokov..."

Foto Juraj Starovecký.

“Som poctený tvojím príchodom a tvojou starostlivosťou o klenot japonskej kultúry. Zodpoviem všetky otázky, ktoré mi položíš, ó vznešený. Požiadal si ma, aby som ti listom vyrozprával históriu pitia čaju na Slovensku a ja som zdôraznil niektoré špecifiká tradičného slovenského čajového obradu, pričom som vyzdvihol nesporné výhody modranskej keramiky ...“
- Arf

A takto sme si za Déjà vu z festivalu Apostrof v Prahe odniesli cenu "Oheň v srdci" od, už teraz našich, nórskych kamarátov divadelníkov . Ďakujeme (Takk)