TICHO a spol.

OPENCALL 2022/2023

Najbližšie:

Pozri program na budúci mesiac.

TICHO a spol. vyhlasuje open call pre tvorivé tímy a aj jednotlivcov do 35 rokov na vytvorenie inscenácie/performance KRÍZA 2022.

Covid, vojna, klimatická kríza, rúcanie neotrasiteľných pilierov ľudských práv, informačný chaos, nepripravenosť na sociálne siete, legitimizácia extrémizmu…
Toto všetko sú témy, ktoré definujú súčasnú polarizovanú spoločnosť. Zámerom open callu je dať priestor umeleckej reflexii krízy, ktorú ako spoločnosť žijeme.
Tento open call je zároveň aj priestorom pre experiment, na ktorý by ste si pri iných projektoch netrúfli, no nie je to podmienkou. Hľadáme pravdivosť, originalitu a pohľad na súčasnosť, ktorý nás donúti premýšľať.
Z prihlásených projektov vyberieme na následnú realizáciu 3, ktorým poskytneme:
⚬ 1000€ na realizáciu projektu
⚬ 5 týždňov na skúšanie
⚬ konzultácie
⚬ technické zabezpečenie
⚬ kritickú reflexiu
⚬ verejné uvedenie projektu
Projekty zasielajte do 12.8.2022 na tichoaspol@gmail.com
Uveďte v nich všetko, čo považujete za potrebné, aby ste nám čo najviac ozrejmili Váš realizačný zámer, takisto účinkujúcich a inscenačný tím. Realizácia projektov bude v sezóne 2022/2023. V prípade akýchkoľvek ďalších otázok nás kontaktujte na tichoaspol@gmail.com.
Open call Kríza 2022 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Open call Kríza 2022 z verejných zdrojov podporili Nadácia mesta Bratislavy, Bratislavský samosprávny kraj a Staré Mesto.