Premiéra 30. 9. a 1. 10. 2016
Viki Janoušková

Zdanlivo slepá ulička

čarovná komédia času

Hrajú: Judita Hansman a Michal Ďuriš.

Najbližšie hráme:

Pozri program na budúci mesiac.

Divadlo TICHO a spol. pre Vás pripravilo nový krehký príbeh v hre „ticháckej dramaturgičky“ Viki Janouškovej Zdanlivo slepá ulička. Je to 8. inscenácia divadla.

Ako vo väčšine inscenácií sa opäť dotýkame, pre nás nevyčerpateľnej témy času, no úplne z inej strany… dotýkame sa témy sily myslenia človeka… témy stôp, ktoré môže v živote človek za sebou zanechať a pokúšame sa ohmatať spôsob, ako svoje neobyčajné zážitky a skúsenosti dokáže odovzdať inému, na ne nepripravenému človeku… Inscenácia sa nesie v neopakovateľnom humorno-poetickom duchu a cítení režisérky Viery Dubačovej. Ide o v poradí 2. inscenáciu tandemu Janoušková Dubačová, ktorý už zanechal v tomto priestore výraznú stopu inscenáciou Všade tá rieka…! Scénografie sa ujal mladý „tichácky“ scénograf Jakub Branický, herecké obsadenie pozostáva zo stálic tohto divadla – Judity Hansman a Michala Ďuriša, obidvaja úspešne spolupracovali s režisérkou, autorkou i divadlom na inscenácii Všade tá rieka…! a tieto ich neopakovateľné kreácie (spolu s hereckou kreáciou Ivana Martinku) udržujú túto inscenáciu nielen stále živou, ale robia ju i stále hlbšou…

Uvedené témy sú blízke autorke i režisérke a korešpondujú i s dramaturgickým programom divadla TICHO a spol., ktoré venuje vo všetkých svojich líniách zásadnú pozornosť reflexii miesta hodnôt dnešnej spoločnosti a snaží si hľadať „svoje“ priority a „svoj“ rebríček…

Hrajú: Judita Hansman, Michal Ďuriš.
Dramaturgia: Viki Janoušková.
Scéna a kostýmy: Jakub Branický.
Hudba: Miloš Janoušek, Miro Nemec.
Réžia: Viera Dubačová.

Premiéra 30. 9. a 1. 10. 2016

TICHO a spol. - Zdanlivo slepá ulička Trailer (2016)

"Dramaturgie Viki Janouškovej či už v bývalom Divadle a. ha., alebo v súčasnom Tichu a spol. vždy prinášali témy výsostne komorné a zamerané síce priamo na najhlbšie ľudské bolesti, ale inscenované vždy divadelne vyrovnane a často v bravúrnych hereckých či scénografických riešeniach, ako je to aj v tomto prípade."

Dagmar Inštitorisová, divadelná kritička | Pravda, 8.10.2016

Zaujímavý duel protikladov ukazuje, ako sa dá vysporiadať s minulosťou a najmä so stratou. Príbeh v podaní Viki Janouškovej a pod taktovkou Viery Dubačovej sa nenecháva spútať všednou realitou, aby sme sa spolu s postavami mohli pozrieť do minulosti či stretnúť sa s tými, ktorí už medzi nami nie sú. Ústredná dvojica hercov – Judita Hansman a Michal Ďuriš – využila ponúknutý priestor s chuťou a spolu s ostatnými účinkujúcimi nás do deja nielen zasvätila ale aj vtiahla.

Mária Antoničová, www.fandom.sk/clanok/divadlo-zdanlivo-slepa-ulicka

Galéria