Nia Vardalos

Krásne maličkosti

S láskou vaša Sugar

Najbližšie hráme:

Pozri program na budúci mesiac.

Slovenská premiéra amerického národného bestselleru, z ktorého sa predali štyri milióny kópií a stal sa trhákom aj na Off-Broadway.

Podľa knihy Cheryl Strayed: Tiny Beautiful Things.

„Aj k vám budem otvorená. A nahá. Ukážem vám svoje bolesti, svoje prednosti a urobím všetko, čo je v mojich silách, aby som vám ponúkla svoju najlepšiu, drsnú, milú a občas protirečiacu si radu,“ píše anonymná Sugar všetkým čitateľom svojho online stĺpčeka, ktorí sa na ňu obracajú so svojimi najväčšími tajomstvami a trápeniami.

Drahá Sugar, čo majú všetci stále s tou láskou?
Drahá Sugar, môžem odpustiť sám sebe?
Drahá Sugar, ako mám ísť ďalej?
Drahá Sugar, kto si?!

Z obyčajnej matky dvoch detí s dlhmi a hypotékou sa stáva zo dňa na deň terapeutka, spočiatku neistá a opatrná, až si svojím obrovitánskym srdcom získa každého – aj diváka tohto predstavenia.

Skutočný príbeh americkej spisovateľky Cheryl Strayed, ktorá sa „drahou Sugar“ stala v roku 2010 v online literárnom časopise. Hoci sama nikdy skutočnou terapeutkou nebola, v priebehu dvoch rokov pomohla mnohým ľuďom svojou obyčajnou, až surovou úprimnosťou, vychádzajúc z vlastných životných skúseností – dobrých aj zlých. Svoju skutočnú identitu odhalila v roku 2012.

Autor: Nia Vardalos
Réžia: Robo Horňák
Hrajú: Judita Hansman, Sandra Lasoková/Fany Horváthová, Ivan Martinka, Jerguš Horváth
Preklad: Miroslava Dziak-Košická
Dramaturgia: Katarína Želinksá
Hudba: Róbert Tišťan
Scénografia: Jakub Branický

1. Premiéra: 06.04.2024
2. Premiéra: 07.04.2024

Vznik inscenácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia ako hlavný partner projektu.

Aktivity Ticho a spol. z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia ako hlavný partner projektu, Nadácia mesta Bratislava, BRDS a Bratislava Staré Mesto.

Fotky