Premiéra: 13. októbra 2017
Andrzej Maleszka

Jašek

monodráma

Účinkuje: Jana Lieskovská

Najbližšie hráme:

Pozri program na budúci mesiac.

„Jašek… Kúpila som ti toho zajaca, pozri! Chýbali mi dve eurá a vieš čo sa stalo? Predavačka ku mne prišla a povedala: „Prinesieš mi ich nabudúce. Ja ťa poznám z divadla... Si dobrá!“ Jašek, môžem na chvíľku vliezť k tebe pod stôl? Môžem? Tak ja idem. “

⇒Nákup vstupeniek na najbližšie predstavenie 13. marca⇐

Slovenská premiéra strhujúcej monodrámy Jašek z pera popredného poľského scenáristu a režiséra Andrzeja Maleszku v réžii Róberta Horňáka v hlavnej úlohe s Janou Lieskovskou.

Mozaika tragikomických situácií zo života sympaticky čudáckej herečky Magdy Klimkovej vytvára sugestívny obraz ženy uväznenej v súkolí svojich túžob a povinností. Na jednej strane herečka túžiaca neustále hrať a tvoriť, na druhej strane milujúca matka pripravená pre svoje jediné dieťa obetovať aj to posledné, čo jej ešte z nej samej ostalo. Hra plná humoru otvára pútavý príbeh ženy, ktorá sa sledom neočakávaných životných situácií ponára do hlbokej priepasti svojho vnútra, no zároveň aj do čarovného sveta plného hravosti, fantázie a kúziel, aký dokáže vytvoriť iba čistá láska medzi matkou a jej neobyčajným synčekom.

Napätie, bravúrne vybudované situácie, brisknosť situačného a slovného humoru a citlivá drobnokresba najintímnejších zákutí ľudského vnútra prinášajú neopakovateľný divadelný zážitok.

 

Účinkuje: Jana Lieskovská
Hudobný performance: Dávid Selecký / Jakub Matejčík
Dramaturgia a preklad: Miroslava Košická
Úprava: Miroslava Košická, Robo Horňák
Scéna a kostýmy: Jakub Branický
Grafický dizajn: Jakub Branický
Hudba: Rudolf Pepucha
Texty piesní: Zoro Laurinc, Milan Žitný

Réžia: Róbert Horňák

Dĺžka predstavenia: 75 minút, bez prestávky.

Vznik a premiéru inscenácie Jašek podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Vznik a premiéru inscenácie Jašek podporil LitFond formou štipendia.

Ďakujeme.

Rozhovor s Janou Lieskovskou o pripravovanej premiére

"Konečne mi niekto po tých rokoch povedal: "Si dobrá v tom, čo robíš!" A to je hneď po tebe to najdôležitejšie na svete!"

"Jaši, mám pre teba obrovský, krásny, zázračný …..sklenený stôl! Je priehľadný. Slniečko bude pod neho svietiť zo všetkých strán. Môžeš tam sedieť a zároveň sa opaľovať. Čo ty na to? Hm? Konečne budeme na seba vidieť. Budeme sa pozerať jeden na druhého. Tešíš sa?"

Galéria: foto - Juraj Starovecký