Yuri Korec & Co.
Yuri Korec

D-body M

Najbližšie hráme:

Pozri program na budúci mesiac.

Priestor pre pamäť tela. Dve telá na jednom mieste, oddelene a naraz. Pamäť tela. Dve telá, oddelene a naraz. Priestor pre pamäť na jednom mieste. Priestor tela, oddelene a naraz. Priestor pre pamäť tela. Dve telá na jednom mieste, oddelene a naraz.

Yuri Korec

Performer, choreograf, učiteľ pohybu a terapeut je absolventom Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Pôsobil v popredných európskych tanečných divadlách, oi. Retina Dance Company (UK/BE), Cocoondance (D), SSDC (UK), Movoir Dance Company (D), Ventura Dance Comp (CH), a žil striedavo v Bruseli, Londýne a Salzburgu. Posledných 10 rokov je členom rakúskej umeleckej skupiny CieLaroque / HeleneWeinzierl. Počas svojej umeleckej kariéry získal mnohé medzinárodné ocenenia. Ako choreograf sa v roku 2010 významne prezentoval celovečerným tanečným predstavením h a b i t a t v spolupráci s Tanzplan Nemecko a so Semper Operou v nemeckých Drážďanoch. Je tiež spoluautorom troch tanečných filmov The Day (Korec/Vlk/Petrovič) DARKROOM a niekoľkonásobne medzinárodne oceneným filmom voiceS, posledné dva v spolupráci so slovenským režisérom Petrom Bebjakom. Jeho posledné choreografické dielo Pocitové rozUmenie, v spolupráci s Polákovou/Šavelom/Prochádzkom sa uvádzalo v bratislavskom Urban House. Od roku 2010 pôsobí ako pohybový terapeut a vďaka štúdiu metódy Rolfing® v nemeckom Mníchove sa stal prvým certifikovaným Rolferom™ na Slovensku. Je členom študijnej skupiny francúzskeho vedca a terapeuta Huberta Godarda Advanced Movement Studies a doktorandom na Vysokej škole múzických umení v Bratislave.

Eva Priečková

Absolventka študijného programu Tanečné umenie na VŠMU (2015), neskôr študovala vo Videni na Musik und Kunst Privatuniversität, nejakú dobu strávila na rezidencii v priestore s názvom POHLED_pracoviště v Prahe a na jeseň 2016 ukončila trojmesačný intenzívny program fyzikálnej a experimentálnej performancie SMASH Berlin. Účinkovala v predstaveniach Lamponi, DIY Bauhaus Orchestra, Model Mitana, Pocitové rozUmenie, Axiomatické lákadlo.

Lukáš Bobalik

Absolvent Tanečného konzervatória Evy Jaczovej v Bratislave a študent na Katedre tanečnej tvorby, VŠMU. Počas svojho štúdia už spolupracoval s niekoľkými slovenskými i zahraničnými choreografmi (Poláková, Šavel, Korec, Lachký, Cmorej, Alegado, Sportelli) a účinkoval vo viacerých predstaveniach súčasného tanca (napr. Pocitové rozUmenie, Axiomatické lákadlo, Something is always happening). Jeho choreografie – O Vás v nás a Padlo to! boli prezentované v Divadle Lab a Studiu ALTA a reprezentovali VŠMU aj na festivale HAMU Nová generace 2015 v Prahe.

Koncept/choreografia: Yuri Korec
Choreografia/performancia: Eva Priečková, Lukáš Bobalik
Dramaturgia: Maja Hriešik
Hudba: Matúš Kobolka, Puding pani Elvisovej
Svetelný dizajn: Jozef Miklós
Produkcia: Jakub Turčan

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.