TICHO a spol.

Voľné združenie jamu

folk fusion world music

Najbližšie:

Pozri program na budúci mesiac.

Folková kapela Voľné združenie jamu vznikla začiatkom roka 2015.  Členovia ale spolu neformálne hrajú a poznajú sa už oveľa dlhšie.  Ako už názov napovedá,  jej členovia sa stretli a  padli si do ucha pri stredajších jam sessionoch, ktoré už roky prebiehajú v podnikoch Starého mesta Bratislavy.  

Kapele sa hneď krátko po založení   podarilo vo folkovej súťaži Turzovský vrabčiak získať 3.miesto a zúčastniť sa finále medzinárodných súťaží  Porta a Moravský vrabec, úspešne účinkuje na festivaloch i v bratislavských kluboch. Piesne prináša do kapely väčšinou Hanka, výsledný zvuk ale vzniká na spoločných skúškach. Na aranžmánoch  skladieb a v tvorivom prístupe k vlastným partom i  štruktúre skladieb sa vybláznila celá kapela. Vplyv častého spoločného „jamovania“ sa prejavuje na veľkej zohratosti kapely a slobode prejavu na pódiu. Napriek  istej miere improvizácie sú aranžmány skladieb premyslené, precítené  a zmysluplne vystavané.

Na koncerte zaznie   pôvodná tvorba zoskupenia. Ako hosť vystúpi Ivo Had Weiss, s ktorým Hanku spája dlhoročné priateľstvo a struhnú si pár Ivových piesní v úprave ako duety. So silnými a autentickými básňami vystúpi Jana Sarah Kašáková. V prvej časti koncertu zaznejú viac citové a rozjímavé diela, v prestávke nás čaká občerstvenie v podobe malého rautu a po prestávke zaznejú dynamickejšie skladby Voľného združenia jamu.  Voľné združenie jamu a ich hostia sa tešia  na Vás všetkých, že si spoločne zaspievame, zahráme,  pobudneme spolu. Veria, že má zmysel vytvárať hudobný „kotol“ pre spoločnú radosť a tvorivé sebavyjadrenie u všetkých, ktorí majú chuť sa pridať.  V takomto kotli navaríme ten najsladší jam.  

 

Voľné združenie jamu zahrá v zostave:

Hana Bednaříková  spev  klavír  gitara

Pali Matej   husle

Peter Klema   mandolína basgitara

Jakub Vaňo  basgitara gitara perkusie

Hostia:

Jana Sarah Kašáková

Ivan  Had  Weiss