Trojka Zuzany Homolovej a Vlasta Redl

Dvojkoncert spojený s krstom CD Keď vojačik narukoval

Zuzana Homolová, Miloš Železňák a Samo Smetana

Najbližšie:

Pozri program na budúci mesiac.

Pesničkárka Zuzana Homolová, známa zhudobňovaním ľudových balád a básní, sa po štyroch rokoch znovu hlási s novým albumom. Krst CD doplní aj Vlasta Redl, známy moravský spevák, textár, skladateľ a multiinštrumentalista s vlastnou tvorbou.

Prídte s nami pokrstiť nové CD Keď vojačik narukoval Trojky Zuzany Homolovej a vypočuť si legendu českého undreground folku Vlastu Redla do TICHO a spol.

Po čisto autorskej nahrávke Medzi dvomi prázdnotami sa rešpektovaná hudobníčka opäť vracia k osvedčenej zostave v trojici a v domovskom vydavateľstve Slnko Records pripravila v spolupráci s Milošom Železňákom a Samom Smetanom nový album Keď vojačik narukoval.

Tak ako je u Zuzany Homolovej zvykom, s novým dielom sa hlási o slovo skromne a bez veľkého sebaupozorňovania. V jesennej záplave hudobných projektov a udalostí je však v jej prípade o to osviežujúcejšie na chvíľu spomaliť a ponoriť sa do mimoriadne zaujímavo  spracovanej akustickej tvorby.

Opäť sú to ľudovky a opäť ich hrá trojka Zuzana Homolová (spev, gitara), Miloš Železňák (gitary, violončelo, drumbľa, buzuki, spev a mnohé ďalšie nástroje) a Samo Smetana (husle, viola, spev). Nechýbajú perkusie od Jana Oriška z Bratislava Klezmer Band, dychy od gajdoša Lukáša Lacka ale aj sugestívny vokál českej hudobnej hviezdy Ivy Bittovej v dvoch pesničkých Mezi dvoma vrchy a Tak písali ženy.

Jednotnú líniu celému albumu dodáva téma Prvej svetovej vojny a ďalšie ľudové príbehy o vojnách z rôznych období.

 

Vlasta Redl
Samorostlý všeuměl (skladatel, textař a zpěvák, spisovatel, studiový hráč, aranžer, hudební režisér a producent, podílel se na téměř 60 albech, taktéž autor divadelní a filmové hudby). Jeho hudební tvorba je žánrově nevyhraněná a proto těžko definovatelná, snadno rozpoznatelný je ale jeho osobitý autorsko-aranžerský rukopis, který často kombinuje tradiční melodické a harmonické linie moravského a slovenského folklóru s progresivními prvky současných hudebních směrů (rock, r&b, jazz, funky, blues).

Zdroj: http://www.redl.cz/vlasta

Hrajú:
Zuzana Homolová
Miloš Železňák
Samo Smetana

a hostia

Krst CD Keď vojačik narukoval

Trojka Zuzany Homolovej - Mezi dvoma vrchy (Official music)