ROMANIKA

Turné LA LOBA 2019

Najbližšie:

Pozri program na budúci mesiac.

Kto niekedy videl Romaniku na pódiu, vie, aký živelný a všeobjímajúci zážitok to je. Živočíšnosť si tu podáva ruku s excelentnými hudobníkmi. Klezmer sa prelieva do rómskeho folkloru, tango strieda čardáš, aby sa o niekoľko chvíľ neskôr rozvinuli jazzové polohy alebo precítené šansónové nálady. A nad všetkým sa vznáša hlas speváčky Ildikó Kali, omamný a presvedčivý, personifikovaná sloboda a životná energia.

.
Projekt La Loba Vám prináša to najlepšie, čo doteraz Romanika nahrala. Je to dlhoročné hudobno-autorské zrenie autorky všetkých piesní Ildikó Kali(Iky), ktorá si stále zachováva svoj hlboký nezameniteľný výraz. Aby dokázala lepšie vyjadriť a popísať svoj hudobno-farebný svet, zavolali sme si ako producenta a aranžéra  Stanka Palúcha(www.pacoratrio.sk , martapopferova.com), ktorý je aj vynikajúcim huslistom a na nahrávaní sa aj sám podiela. Aby sme ešte viac rozšírili našu hudobnú paletu, začali sme spolupracovať aj s ďaľšími výraznými osobnosťami slovenskej world-jazz music ako  Marcel Comendant-cimbal(http://www.jazz.sk/musicians/marcel-comendant), Martin Chovanec-akordeón, bandoneón(http://www.martinchovanec.net/bandoneon-tango-ensemble), Peter Solárik-bicie, perkusie(http://www.jazz.sk/musicians/peter-solarik)a Palo Bereza-gitary.
.
Náš album V Hlbinách 2014 vydalo prestížne vydavateľstvo Dr. Horák-Pavián Records:http://jazzport.cz/2014/06/16/romanika-bolestna-romantika-hlubin-zenske-duse/ . Vypočuť si ho môžete:https://soundcloud.com/roman-kraic/sets/romanika-v-hlbin-ch-2014
.
Romanika vydávala albumy v renomovanom vydavateľstve Slnko Records a má na svojom konte 3 štúdiove nahrávky.
.

Hrajú:

Ildikó Kali

Stanko Palúch

Marcel Comendant

Martin Chovanec

Peter Solárik

Palo Bereza

Turné LA LOBA 2019

ROMANIKA KRST Divoška