MIRIAM KAISER trio / Tanec strún

Netradičný autorský projekt predstaví hudbu blízku world music inšpirovanú klasickou, populárnou a elektronickou hudbou.

Miriam Kaiser, Milan Adamec a Júlia Veselá

Najbližšie:

Pozri program na budúci mesiac.

Nápaditá hravá hudba plná obrazov, hlboké texty a fascinujúca farba a jemnosť v hlase. Tak poslucháči opisujú tvorbu a výraz skladateľky, huslistky a speváčky Miriam Kaiser. Miriam s hudbou vyrastala. Viedli ju k nej rodičia, ktorí zabezpečili hudobné vzdelanie všetkým svojim deťom, podporovali ich a povzbudzovali k vystúpeniam pred publikom.

Miriam tvorí rozmanitú, farebne a štýlovo nespútanú hudbu, ktorou oslovuje širokú škálu poslucháčov. Jej obľúbenými autormi a interpretmi sú Avishai Cohen, Lisa Hannigan, Esperanza Spalding, Katie Melua, Markéta Irglová, Anna Maria Jopek, Sting, alebo česká hudobná skupina Bratři Orffové. Na jej aktuálnu tvorbu má vplyv prúd súčasnej modernej klasickej hudby, predovšetkým kompozície The Cinematic Orchestra, francúzky skladateľ a režisér Woodkid, americké  sláčikové kvarteto KRONOS,  alebo islandský skladateľ a klavirista Olafur Arnalds a  Jóhann Jóhannsson. Jej  najnovšia tvorba využíva minimalizmus pričom veľkou inšpiráciou je americký skladateľ Philip Glass alebo estónsky skladateľ Arvo Pärt. Obľubuje citlivé využitie nástrojov a jemné nuansy, podľa jej vlastných slov niekedy má rada aj dravosť, agresivitu a ráznosť, podľa toho, ako si ktorá skladba vyžaduje.

 

Viac info: http://www.miriamkaiser.sk

Účinkujú:
Miriam Kaiser: husle a spev
Milan Adamec: husle a elektronika
Júlia Veselá: violončelo