Katarína Máliková

Katarína Máliková (sólo)

online stream

Katarína Máliková

Najbližšie:

Pozri program na budúci mesiac.

Intímny sólo koncert Kataríny Málikovej z TICHO a spol.

Nič len Katka, malé divadlo a jej hudba. Po dlhšom čase budete mať možnosť užiť si sólový koncert Kataríny Málikovej na ktorom odznejú aj doposiaľ nevydané piesne. Nadpozemské aranžmány a spev z priestoru, ktorý je spätý s Katkinou netradičnou divadelnou podobou. Stream čistej krásy a krehkosti duše už 14. decembra o 20.00 u Vás doma.
Vstupenky nájdete na bit.ly/ticho_online
Katarína Máliková je jeden z najvýraznejších talentov na slovenskej hudobnej scéne. Jej debutový album Pustvopol (Slnko records, 2016) si získal uznanie kritikov, nominácie i ocenenia na Slovensku, aj v zahraničí a je považovaný za jeden z najžiarivejších slovenských debutov za poslednú dekádu. Vo svojom v poradí druhom albume Postalgia prekračuje hranice žánru world music a posúva sa do nových, pre ňu neprebádaných zdrojov zvuku.
Jej hudba stavia na výraznom vokále širokého ambitu. Navonok étericky pôsobiaca, no plná šeliem — taká je aj jej hudba. Krehká a pálčivá a hneď na to divá a drsná, s temnou predtuchou. Neo-classical, minimal synth-pop s prvkami experimentu, glamrocku, retra 70tych a 80tych rokov, založená na slovenskej ľudovej a popovej tradícii, s klasickým skladateľským a interpretačným remeslom. Úlet a pot pourri obľúbených štýlov súčasného umelca, kde je syntéza jedným z hlavných východísk. Zaujme hudobne, aj vizuálne — goticky minimalistická, nenápadná a zároveň plná expresie a drámy. Jej hudba je ako film noir s občasnými trpkosladkými momentami.
Aktivity kultúrneho centra z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia ako hlavný partner projektu.
Kultúrne centrum realizuje svoje aktivity vďaka finančnej podpore Nadácie mesta Bratislavy a Nadácie Tatra banky.
Partner TICHO a spol.:
Bratislava Staré Mesto
Upozornenie: Koncert je z technických príčin natáčané v predstihu. Stream je dostupný len v stanovenom čase a ide ako živé vysielanie.